Search
Close this search box.

FAQ - nejčastější otázky DraftSight

Zjistěte odpovědi na nejčastěji kladené otázky k DraftSight.

DraftSight Vám pomůže optimalizovat proces navrhování 2D a 3D výkresu a výrazně Vám zkrátí čas potřebný k předání dat do výroby.
DraftSight Vám umožňuje vytvářet, editovat, prohlížet a připomínkovat libovolné soubory DXF a DWG díky známému uživatelskému rozhraní, které je kompletně v češtině. Program obsahuje všechny známé funkce z ostatních 2D CAD aplikací, což Vám zajistí rychlý a hladký přechod. DraftSight je určen pro všechny a tedy i pro Vás. 

DraftSight®  je profesionální 2D a 3D CAD software plný funkcí.

Ano, DraftSight je kompletně lokalizován do českého jazyka včetně obsáhlé nápovědy.

K dispozici jsou individuální licence pro jednoho uživatele nebo síťové licence pro větší skupinu uživatelů a podniky.

Ano, nabízí! 3DEXPERIENCE DraftSight nabízí spojení desktopového DraftSightu a cloudové platformy 3DEXPERIENCE. Tato kombinace nabízí funkcionality PDM/PLM jako např. zabezpečené sdílení dat napříč společností i mimo ni, správu změnových řízení, událostí a projektů.

Více informací zjistíte na produktové stránkce 3DEXPERIENCE DraftSight.

Ano! Licence DraftSight Professional, Premium, Enterprise, Enterprise Plus nebo Mechanical je k dispozici jako roční předplatné s možností automatické obnovy.

Ano! Licence DraftSight Enterprise, Enterprise Plus a Mechanical je k dispozici jako trvalá licence s možností roční údržby.

Technická podpora od distributora 3E Praha Engineering (pomocí emailu, telefonu, TeamViewer) k vyřešení jakéhokoliv problému nebo dotazu. Možnost stažení vždy aktuální verze softwaru.

Pro licence zakoupené přímo přes distributora 3E Praha Engineering nás kontaktujte telefonicky (+420 284 823 127) nebo naším formulářem.

Pro licence zakoupené přes online shop Dassault Systemes zajišťuje podporu pro aktivaci a instalaci přímo prodejce Dassault Systemes pomocí formuláře:

https://www.draftsight.com/support/request-form

Ano, pokud je Vaše licence jako roční předplatné nebo máte k trvalé licenci zakoupenou údržbu.

Aktuální verzi DraftSight můžete stáhnout ZDE.

Tyto licence prodává oficiální distributor v České republice, společnost 3E Praha Engineering. Více informací naleznete na stránce produktů.

Zjistěte více o DraftSight Mechanical a požádejte o svoji nabídku.

Tyto licence prodává oficiální distributor v České republice, společnost 3E Praha Engineering. Více informací naleznete na stránce produktů.

Zjistěte více o DraftSight Professional a požádejte o svoji nabídku.

Zjistěte více o DraftSight Premium a požádejte o svoji nabídku.

Tyto licence prodává oficiální distributor v České republice, společnost 3E Praha Engineering. Více informací naleznete na stránce produktů.

Zjistěte více o DraftSight Enteprise a požádejte o svoji nabídku.

Zjistěte více o DraftSight Enteprise Plus a požádejte o svoji nabídku.

Prozkoumejte možnosti jednotlivých verzí a vyberte si tu pravou přímo pro Vás.

Ano, je! DraftSight pro Mac je dostupný ve verzích Professional a Premium.

Funkce pro Mac jsou shodné s platformou Windows kromě funkcí ImageTracer, HomeByMe, 3D Content Central, porovnání výkresů a propojení s produkty jako je 3DEXPERIENCE, SOLIDWORKS PDM. Tyto funkce nejsou k dispozici.

Ne, od 1.1.2020 jsou k dispozici placené verze obsahující mnoho užitečných funkcí zvyšujících produktivitu práce.

Ne, nenabízí. Zákazníci s platným ročním předplatným ale stále mohou tuto licenci znovu obnovit na dalších 12 měsíců.

Zakoupené roční předplatné je platné přesně 12 měsíců od data zakoupení licence. Datum platnosti najdete v emailu obdrženém po zakoupení licence.

Chcete-li zrušit automatické obnovení předplatného, musíte se přihlásit ke svému účtu (informace o účtu obdržíte emailem spolu s licenčním číslem) a tam můžete tuto platbu kdykoliv bezplatně zrušit. Tím se zruší automatická obnova a platba za další období předplatného. Licenci vyprší platnost dle zakoupeného předplatného.

Licenci DraftSight lze aktivovat vždy pouze na jednom počítači. Pokud potřebujete používat DraftSight na jiném počítači nebo přecházíte na nový počítač, přejděte v DraftSight na Nápověda/Deaktivace licence. Nyní můžete licenci aktivovat na jiném počítači.

Ano! Edice DraftSight Enterprise Plus for Education je vhodná pro školní a vzdělávací zařízení v balíčku od  počtu 1 uživatele až po 2000 uživatelů. Požádejte nás o nabídku.

Ano, DraftSight disponuje tmavým režimem napříč celým softwarem, který snižuje únavy očí.

Ano! Od verze 2023 je dostupný produkt DraftSight Mechanical s funkcemi pro pokročilou tvorbu a správu mechanického výkresu DWG. Více informací ZDE.

Informace o produktech DraftSight

DraftSight Professional
Pokročilé 2D CAD řešení pro kreslení s výkonnými funkcemi šetřícími čas a s podporou API, které Vám pomůže oživit vaše návrhy rychle a snadno.
DraftSight Enterprise

Komplexní řešení pro 2D kreslení s výkonnými funkcemi šetřícími čas a s podporou API pro automatizaci práce splňující požadavky na kreslení, výrobu, vypalování laserem.

DraftSight a správa dokumentace

Platforma 3DEXPERIENCE přináší ve spojení s DraftSight funkcionality PDM/PLM jako např. zabezpečené sdílení dat napříč společností i mimo ni, správu změnových řízení, událostí a projektů.

DraftSight Mechanical

Komplexní řešení, které zahrnuje všechny funkce verze Enterprise Plus. Pokročilé funkce, které umožňují vytvářet, sdílet a aktualizovat strojírenské výkresy, které obsahují nebo vyžadují tradiční mechanické entity ve formátu DWG.

Poptávka softwaru